یکشنبه 17 شهریور 1392

"مردی که هولوکاست رو انکار کرد، رفت"؟

   نوشته شده توسط: منصوره مرگان ازغدی    

 نقد من به وزیر امور خارجه ام ... محمدجواد ظریف
 
"مردی که هولوکاست رو انکار کرد، رفت"
این عین عبارتی بود که محمد جواد ظریف در اکانت توئیتر خود جلوی چشم میلیونها نفر کاربر که از سرتاسر جهان در توئیتر عضو شده اند، برای اشاره به پایان دوره ریاست جمهوری اجمدی نژاد به کار برد.


آیا این عبارت ... شبیه یک عقده گشایی نیست؟ آیا این کار برازنده شخصی است که عنوان وزیر امور خارجه کشور بزرگ ایران را یدک می کشد؟؟؟
فرض کنیم که به ادعای برخی حامیان همه جوره دولت یازدهم ... ظریف در پیتلطیف فضای دیپلماسی فی مابین و کم کردن "آسیبهای انکار هولوکاست"!!!! در روابط خارجی ایران بوده، آیا آیا ایشون به عنوان وزیر امور خارجه دولتتدبیر و امید که ادعای عقلانیت دارن! نمی تونست رد انکار هولوکاست توسط رئیس جمهور سایق [ که البته این خودش نیاز به اثبات داره ... چون اولا احمدی نژاد اصل وقوع هولوکاست و کشتار یهودیان را انکار نکرد بلکه سوء استفاده صهیونیست از آن را تقبیح کرد و ثانیا این چالش در موضوع هولوکاست توسط احمدی نژاد چشم جامعه بشری را به روی واقعیات بازتر کرد ] رو طوری مطرح کنه که اهانتی به احمدی نژاد که هنوز هم یکی از مسئولین نظام و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هست، نشه؟
این توقع از کسی که ادعای بلد بودن دیپلماسی داره زیاده؟

آیا دیپلماسی و کلام زیبا و متین فقط برای خارجی ها لازمه و به رئیس جمهور سابق خودمون که می رسه به خاطر کینه ها و دشمنی های شخصی باید برای خطاب کردن رئیس جمهور از عبارت "مردی که" استفاده بشه و فعل عقده گشایانه "رفت" ؟

آیا سهمی از لبخند دیپلماتیکی که برای استقبال از اجانب و خونخواران معاصر دنیا بر لبان ظریف نقش می بنده، نمی تونه متعلق به رئیس جمهور سابق ایران (هرچند ظریف با ایشان مخالف باشه) هم باشه؟

اگر ظریف فکر می کنه اون صفحه توئیتر صفحه شخصی اوست و آزاده هر طور دوست داره در  اون صفحه تبادل کامنت کنه ... بهتره لااقل به عنوان یک ایرانی متعهد و وطن دوست ... پیش چشم بیگانگان به رئیس جمهور کشورش که منتخب 24  میلیون مردم کشورش بوده احترام بگذاره وبا کلمات قشنگتر و محترمانه تری از ایشون یاد کنه. 
------------------------------------------------------
ظریف در توئیتر:
"ایران هیچ گاه هلوکاست را انکار نکرده است، فردی که هلوکاست را انکار کرد، رفت. "

رهبر انقلاب :
آنها چهارچوبهاشان ظالمانه است. در یك كشورى كسى به افسانه‌ى هولوكاست اعتراض میكند، میگوید من قبول ندارم؛ او را زندان مى‌اندازند، محكومش میكنند كه چرا یك حادثه‌ى پندارىِ تاریخى را انكار میكنى!

معلوم می شود مردی که هولوکاست را به شکلی که صهیونیستها از آن بهره برداری می کنند، انکار کرد، نرفته است. بلکه هنوز هم محکم ایستاده است


برچسب ها: ظریف ، احمدی نژاد ، هولوکاست ، توئیتر ، وزیر امور خارجه ایران ، نانسی پلوسی ،

یکشنبه 17 شهریور 1392

دوست یهودی لهسنانی الاصل من

   نوشته شده توسط: منصوره مرگان ازغدی    نوع مطلب :شخصی ،10 سال پیش تو یاهو با یه خانم یهودی لهستانی الاصل دوست بودم که در مزرعه ای دریکی از شهرکهای کوچیک یکی از ایالات امریکا (اگه درست یادم باشه وست ویرجینیا! ) زندگی می کرد... این  خانم یهودی حدود 65 سال سن داشت... حقوق خونده بود و وکیل بود. 

ایشون موقع جنگ جهانی دوم 5 ساله بوده و به دنبال کشتار یهودیان همراه خونواده ش از لهستان به ایران مهاجرت کرده و در استان کرمانشاه زندگی می کرده. خیلی هم از مهمان نوازی ایرانی ها تعریف می کرد و می گفت خاطرات خوبی از سالهای کودکیش در ایران داره...

این خانم یه فعال یهودی ضد صهیونیست هم بود و کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم رو توطئه صهیونیستهای تندرو  می دونست و اصلا صهیونیستها رو یهودی نمی دونست و میگفت اینا فرقه ای هستن که به خاطر مطامع اقتصادی و سیاسیشون خودشون رو بین یهودی ها جا زدن. جالبه که اون سالها که طالبان در افغانستان جولان می دادن؛ این خانم به من میگفت مسلمانان باید مراقب طالبان باشند چون طالبان هم همون صهیونیزم اسلامی میشه ... شدیدا طرفدار فلسطینی ها بود و میگفت صهیونیزم باعث بدنامی یهود هست.

یه قسمت هایی از سبک زندگی این خانم برام خیلی جالب بود:

 ***   تو یه مزرعه کوچیک زندگی می کرد، گاو و گوسفند داشت و گاهی تو چت بودیم میگفت باید برم شیر بدوشم! 

 ***   تو همون مزرعه ش ... سبزیجات، مواد غذایی و میوه می کاشت و برای مصرف خونواده ش استفاده می  کرد.

 ***   دو تا بچه 3-4 ساله یکی سفید پوست و یکی سیاه پوست اداپت کرده بود و بزرگشون می کرد. اینقدر عاشق این بچه ها بود که هر هفته اخرین عکسهای دوتاشون رو برای من ایمیل می کرد. (خود ش دو تا دختر داشت که بزرگ شده بودن و از پیشش رفته بودن)

 ***  کنار این همه کار ... پرونده های حقوقی رو هم که قبول کرده بود رسیدگی می کرد.

 ***   بخش قابل ملاحظه ای از حقوقش رو به کارهای خیریه اختصاص داده بود ... و یکی از مهمترین این کارهای خیریه فرستادن پول به فلسطین برای کمک کردن به آوارگان فلسطینی بود. میگفت این پولها رو خودش شخصا برای مردم فلسطین ارسال می کنه یا توسط افرادی که می شناسه و میدونه مورد اعتمادن. چون معتقد بود که کمکهایی که خیریه های معمولی به نام کمک به فلسطین جمع می کنن رو به فلسطینی ها نمی رسونن. میگفت دولت این کمکها رو خودش بر میداره و اجازه نمیده به اسرائیل برسه! 
 


برچسب ها: یهودی ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic