یکشنبه 17 شهریور 1392

"مردی که هولوکاست رو انکار کرد، رفت"؟

   نوشته شده توسط: منصوره مرگان ازغدی    

 نقد من به وزیر امور خارجه ام ... محمدجواد ظریف
 
"مردی که هولوکاست رو انکار کرد، رفت"
این عین عبارتی بود که محمد جواد ظریف در اکانت توئیتر خود جلوی چشم میلیونها نفر کاربر که از سرتاسر جهان در توئیتر عضو شده اند، برای اشاره به پایان دوره ریاست جمهوری اجمدی نژاد به کار برد.


آیا این عبارت ... شبیه یک عقده گشایی نیست؟ آیا این کار برازنده شخصی است که عنوان وزیر امور خارجه کشور بزرگ ایران را یدک می کشد؟؟؟
فرض کنیم که به ادعای برخی حامیان همه جوره دولت یازدهم ... ظریف در پیتلطیف فضای دیپلماسی فی مابین و کم کردن "آسیبهای انکار هولوکاست"!!!! در روابط خارجی ایران بوده، آیا آیا ایشون به عنوان وزیر امور خارجه دولتتدبیر و امید که ادعای عقلانیت دارن! نمی تونست رد انکار هولوکاست توسط رئیس جمهور سایق [ که البته این خودش نیاز به اثبات داره ... چون اولا احمدی نژاد اصل وقوع هولوکاست و کشتار یهودیان را انکار نکرد بلکه سوء استفاده صهیونیست از آن را تقبیح کرد و ثانیا این چالش در موضوع هولوکاست توسط احمدی نژاد چشم جامعه بشری را به روی واقعیات بازتر کرد ] رو طوری مطرح کنه که اهانتی به احمدی نژاد که هنوز هم یکی از مسئولین نظام و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هست، نشه؟
این توقع از کسی که ادعای بلد بودن دیپلماسی داره زیاده؟

آیا دیپلماسی و کلام زیبا و متین فقط برای خارجی ها لازمه و به رئیس جمهور سابق خودمون که می رسه به خاطر کینه ها و دشمنی های شخصی باید برای خطاب کردن رئیس جمهور از عبارت "مردی که" استفاده بشه و فعل عقده گشایانه "رفت" ؟

آیا سهمی از لبخند دیپلماتیکی که برای استقبال از اجانب و خونخواران معاصر دنیا بر لبان ظریف نقش می بنده، نمی تونه متعلق به رئیس جمهور سابق ایران (هرچند ظریف با ایشان مخالف باشه) هم باشه؟

اگر ظریف فکر می کنه اون صفحه توئیتر صفحه شخصی اوست و آزاده هر طور دوست داره در  اون صفحه تبادل کامنت کنه ... بهتره لااقل به عنوان یک ایرانی متعهد و وطن دوست ... پیش چشم بیگانگان به رئیس جمهور کشورش که منتخب 24  میلیون مردم کشورش بوده احترام بگذاره وبا کلمات قشنگتر و محترمانه تری از ایشون یاد کنه. 
------------------------------------------------------
ظریف در توئیتر:
"ایران هیچ گاه هلوکاست را انکار نکرده است، فردی که هلوکاست را انکار کرد، رفت. "

رهبر انقلاب :
آنها چهارچوبهاشان ظالمانه است. در یك كشورى كسى به افسانه‌ى هولوكاست اعتراض میكند، میگوید من قبول ندارم؛ او را زندان مى‌اندازند، محكومش میكنند كه چرا یك حادثه‌ى پندارىِ تاریخى را انكار میكنى!

معلوم می شود مردی که هولوکاست را به شکلی که صهیونیستها از آن بهره برداری می کنند، انکار کرد، نرفته است. بلکه هنوز هم محکم ایستاده است


برچسب ها: ظریف ، احمدی نژاد ، هولوکاست ، توئیتر ، وزیر امور خارجه ایران ، نانسی پلوسی ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic