سه شنبه 16 اسفند 1390

اعتراض به فیلتر سایت تریبون

   نوشته شده توسط: منصوره مرگان ازغدی    

 
به قول شهید آوینی، حزب اللهی همیشه مظلوم است، حتی در جمهوری اسلامی.وقتی وارد جریان کار فرهنگی می شید، تاره می فهمید که باندهای قدرت و ثروت که میگن از همون پایین ها شکل می گیره، تا کم کم بزرگ و بزرگ و بزرگتر میشه و به جایی می رسه که سران مملکتی مثل روز روشن و بدون رودربایستی، هر که رو می خوان بازداشت می کنن و هر سایتی رو دوست داشته باشن فیلتر کنن، فیلتر می کنن و هر روزنامه ای رو که ازش خوششون نیاد می بندن.

به همین راحتی شده انگار!

تریبون رو همیشه سایتی می شناختم که فارغ از جناح بندی های سیاسی  تند، خوب کار می کرد.  کمتر دیدم که تابع جو سیاسی هیجانی کشور به این و اون بتازه... اکثرا انصاف رو رعایت کرد.

تریبون انعکاس دهنده ی اخبار بیداری اسلامی بود، خبرهای مطالبات دانشجویان عدالتخواهی را منعکس می کرد، اخبار پاراچنار، جنبش های دانشجویی و مردمی، تبینن مطالبات رهبری و همه را می شد در تریبون دنبال کرد. تریبون بر خلاف سایتهای اسم و رسم دار وابسته به بزرگان و بزرگ زادگان و نمایندگان مجلس، مستقل عمل می کرد.

حالا فیلتر تریبون به خاطر یک مقاله در نقد فیلتراسیون تبعیضی، - که مورد تایید بسیاری از ما هم هست – به چه معنی ست؟ جز اینکه مدیران قضائی خط قرمزهایی برای نظام تعریف کرده اند که از نظر مردم واقعیت نداره. چطور همین سایت خبرآنلاین و عصریران و جهان نیوز و الف و ... روز و شب و شب و روز و وقت و بی وقت و همین که از خواب بیدار می شن و وقتی می خوان بخوابن و ... تا یه توهین و تشر و کنایه نثار احمدی نژاد کنن خوابشون نمی بره و با خیال راحت هم کار می کنن و فیلتر هم نمیشن؟!

اونوقت آقای ذاکری از نشریه حزب اللهی 9دی به خاطر نشر و فقط نشر یه مقاله با محتوای انتقادی تند به علی لاریجانی، بازداشت میشه . سایتهای صراط و بی باک و 598 تا روز بعد انتخابات فیلتر می مونن.

حالا این سایتهای سیاسی کار که هدف جناحی دنبال می کنن، به کنار.

تریبون چرا؟ وقتی از آقای محمد صالح مفتاح جویا شدم، شنیدم که بدون مقدمه و بدون هیچ تذکر و اعلامی فیلتر شده و فیلتر هم مونده. و حتی به مدیران سایت اطلاع ندادن که باید چظوری پیگیری قضائی کنه و مشکل رو حل کنه...

به خاطر مقاله ای با نام "لاریجانی خط قرمز نظام" که اعتراض به فیلتر شدن اون سایتهای بالا بوده! حالا خود اون سایتها به خاطر سیاسی بودنشون و بازم داشتن ارتباط  و پشتیبان، بعد انتخابات  (که خظر عظیم رای نیاوردن بعضی! برطرف شد!!!) رفع فیلتر شده، تریبون اما هنوز فیلتره.

چرا؟

دقیقا به خاطر همون ارتباط داشتن یا نداشتن با باندهای قدرت و ثروت!

من موندم مگه مملکت قانون نداره، مگه قانون اساسی قوه قضائیه رو ملزم نمی کنه که باید در مقابل آحاد ملت رفتار بدون تبعیض و یکسانی داشته باشه؟

پس اگه مقاله تریبون در نقد علی لاریجانی بد بوده و باعث فیلترش شده، چرا این همه مقاله در توهین به رئیس جمهور در خبرآنلاین و ... باعث فیلتر اونها نمیشه؟

یکی هست جواب بده؟


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic