این روزها دسترسی ما به گوگل پلاس به طور کلی مختل شده

نه با وی پی ان می تونیم اتصال برقرار کنم نه بدون  وی پی ان!

 

آیا مسئولین فیلترینگ و کسانی که تصمیم می گیرند که کدام سایتها و شبکه های اجتماعی در دسترس باشند و کدام ها نباشند، چقدر آشنایی به فضای مجازی و رویکردهای آن دارند؟

علت فیلتر سایتهای خبری خارجی مثل گاردین و فاکس نیوز و ... چیست؟  مخصوصا وقتی سیستم اینترنت طوری کنترل و دستکاری شده که با باز کردن وی پی ان، کل نت از کار می افته! و دیگه دسترسی به سایتهای داخلی هم فلاکت باره!! خب اگه یکی دوست داشته باشه سایتهای مختلف خبری خارجی رو رصد کنه و تحلیل ارائه بده ... باید چی گلی (به کسره گاف) به سرش بگیره؟

چرا باید سایت واشنگتن پست فیلتر نباشد ولی سایتهای گاردین و فاکس نیوز و راشاتودی و هاآرتص و ... فیلتر باشند؟

آیا ممکنه واشنگتن پست از زیر تیغ تیز و برنده فیلتراسیون در رفته باشد؟

 

اخیرا در وبلاگ نیوز خواندم که مسئول فیلترینگ گفته بودند که  گوگل پلاس را محیط مناسبی برای کاربران ایرانی نمی دانند ... و از طرفی یکی دیگر از آقایان  گفته بودند که فیس بوک به محلی برای صدور انقلاب تبدیل شده.

 

سوال اینه که مگر همین فیس بوک فیلتر نیست... اگه فیس بوک عاملی شده برای صدور انقلاب، چرا باز نمیشه تا بتونیم راحت در فیس بوک کار کنیم... بنده که وقتی وی پی ان باز می کنم ... اصلا کل نت می خوابه و فارس هم باز نمیشه چه برسه به فیس بوک!! حالا اشکال از آی اس پی هست یا وی پی ان یا ...، نمیدونم، اما وقتی 6 میلیون کاربر شبکه های اجتماعی فیلتر شده داریم، و وی پی ان هم به وفور در دسترس همه هست، علت فیلتر این سایتها چیه؟

چند ماهی که در گوگل پلاس فعال بودم، فعالیت خوبی از بچه مذهبی ها می دیدم که متاسفانه به علت اینکه توسط  مسئولین مدیریت نشد، فعالیتها کمرنگ تر و سست تر شد.

باید از مسئولین فضای مجازی (اگر مسئولی موجود باشد) پرسید چرا به جای حل مساله، صورت مساله رو پاک می کنید؟؟ چرا تهدیدها را به فرصت تبدیل نمی کنید؟ اینکه جناب فیلترینگ شب بخوابند و صبح تصمیم بگیرند که گوگل پلاس جیزه و باید فیلتر بشه، جز خندیدن به ریش ملت یعنی چی؟ و صد البته که ملت هم بیکار نننشسته و در یک اقدام متقابل با ورود دسته جمعی توسط وی پی ان به ریش اونا می خندن!! :D و طبیعتا از انواع وی پی ان هایی استفاده می کنند که هر کدومشون به اندازه گوگل پلاس می تونن جاسوسی کنن.

ما کم آبرومون نرفت از دست این سیاستهای غلط! کم حرص نخوردیم! کم ریزش ندادیم! دیگه دوره هدایت به زور فیلترینگ گذشته. فیلترینگ باید مختص سایتهای غیر اخلاقی و شبهه پراکن باشه، نه سایتهای خبری و شبکه های اجتماعی.

این کاربران یک شبکه اجتماعی هستن که فضای یک شکبه اجتماعی را شکل میدن، بنابراین فیلتر ما به معنی تقویت دشمنه و شکل گیری شبکه اجتماعی به نفع دشمن خواهد شد.

بهتر نیست به جای سنگ اندازی سر راه گوگل پلاس، با گذاشتن جلسات توجیهی و آشنا کردن کاربران با محیط گوگل پلاس، این محیط را هم به یک فرصت برای صدور انقلاب تبدیل کنید؟! یا لااقل به کاربرانی فرجه بدهید، که بدون هیچ چشمداشتی برای حفظ انقلابشان، و برای عمل به دستور رهبری برای صدور انقلاب و ارتباط گرفتن با انقلابیون منطقه عضو گوگل پلاس شده اند؛ و لینکهای انگلیسی و عربی را با هزار زحمت سر هم می کنند و نشر میدن.

بچه ها در تهران، برای اینکه یک همایش چند ده نفره از فعالین گوگل پلاس داشته باشیم تا بچه ها بهتر هماهنگ بشن، مشکل جا دارن! در حالیکه این همایش توجیهی می تونه  اثر فوق العاده ای در کار هماهنگی بچه ها داشته باشه، مخصوصا اگر با ورود برخی مسئولین جدی تر هم بشه. مسئولینی که می تونن تشریف بیارن اونجا و خطرات کار در گوگل پلاس رو به بچه ها تذکر بدن.

البته اشتباه نشود... این بچه ها برای دیده شدن کار نمی کنند، کار برای خداست، ولی هر انسانی نیاز به تایید داره، نیاز به این که ببینه کارش اونقدر اثر داشته که دیده شده و بی فایده نبوده.

این وظیفه شماست که فعالین شبکه های اجتماعی را شناسایی کنید، وظیفه آنها نیست که خودشان را به شما معرفی کنن که اگر هم بخواهند معرفی کنن، نمی دونن باید چیکار کنن!! ضمن اینکه این را هم باید دقت کنید اگر منتظر بنشینید که فعالین خودبخود شناسایی بشن، کسانی وسط میدون میان که واقعا کار خاصی نمی کنند و فقط قدرت حرف زدن و بزرگنمایی کارهاشون رو دارن. کسی که داره کار می کنه و تمام حواسش پی جنگ نرمش هست، فرصت اینکه خودش رو پرزنت کنه پیدا نمی کنه.... بعد یه بار چشماش رو باز می کنه می بینه به به! چه کسانی به عنوان فعالین مجازی دارن تندیس می گیرن و تقدیر میشن و بودجه می گیرن!! کسانی که حتی فعالیتهاشون در فضاهای شبکه اجتماعی بیشتر از اینکه خالصانه باشه، بطور واضح پرسرو صدا و تبلیغاتیه. و با عرض معذرت پر از اشکال ...

حداقل فعالین انقلابی شبکه های اجتماعی را شناسایی کنید؛ تقویت و سازماندهی شون کنید؛ با در اختیار گذاشتن اکانت قوی و بدون فیلتر ، همین اندازه کمکشان کنید که برای چهار تا پست گذاشتن در شبکه های اجتماعی دو ساعت گیس های خودشون رو نکنن!!

این همه تهمت ساعتی 7 هزار تومان را تحمل می کنیم، این همه جیره خوار نظام بودن بر پیشانی مان خورده است، لااقل اینکه دردی از ما دوا نمی کنید، با فیلترینگ و  سنگ اندازی جلوی کارمون را نگیرید.

کاش مرجعی بود که می شد گزارش کارهای مفید فایده ای که در گوگل پلاس توسط همین بچه ها انجام شده را به اطلاع مقامات مربوطه! (اگر مقام مربوطه ای باشه) برسانیم،

کاش می شد فعالین شبکه های مجازی شناسایی می شدند تا حداقل به نمایندگی از این فعالین که شاید بیشترین مرتبطین با فعالین  انقلابهای منطقه هستند، 10 نفر که نه، لااقل 2 نفر به کنفرانس بیداری اسلامی و جوانان دعوت می شدند.

کاش می شد از ما هم پرسیده می شد که چه کسانی در تونس و مصر و یمن و لیبی و عراق و پاکستان و افغانستان و عربستان و بحرین و مراکش و تونس و ترکیه و اذربایجان هستند که در گوگل پلاس لینکهای بچه انقلابی های ایران را داغ می کنند... و مایلند در باره انقلاب ایران بیشتر بدانند.

کاش می شد مسئولین یک سری کارشناس که هم به تاریخ انقلاب و مسائل سیاسی ایران تسلط دارند و هم تسلط به زبان عربی و انگلیسی و روسی و ترکی دارند را سازماندهی شده وارد شبکه های اجتماعی می کردند و به ما معرفی می کردند تا سوالات علاقه مندان به انقلاب اسلامی ایران را پاسخ بدن. مخصوصا آمریکایی ها و اعراب شدیدا تمایل به تبادل اطلاعات دارند.

روزی نیست که برای من چند پیام خصوصی نیومده باشه که لینکهایی رو در گوگل پلاس دادن که پرسشهایی به زبان انگلیسی را چون بچه ها نتونستن پاسخ بدن، به من مراجعه کردند که بنده با انگلیسی دست و پا شکسته ای که از 30 سال پیش یادم مونده، و اطلاعات دست و پا شکسته تر سیاسیم، یه جواب نیم بندی دادم.

چی میشد اگه افرادی مثل جناب اقای دکتر مرندی، آگاه به مسائل سیاسی و مسلط به زبان انگلیسی وارد میدان شبکه های اجتماعی می شدند، و مثلا روزی یک ساعت وقت گذاشته می شد تا به این لینکهایی که در طول روز بچه هایی که خودجوش کار می کنند، جمع آوری می کنند پاسخ داده بشه.

باور کنیم که که نقش شبکه های اجتماعی در شکل گیری وقایع سیاسی روز به روز داره پررنگ تر میشه... چرا که مردم دنیا دارن کم کم اعتماد خودشون رو به رسانه ها از دست میدن، و به خاطر دروغهای فراوونی که از رسانه ها شنیدن، فکر می کنن خودشون باید بدون واسطه به مردم سایر کشورها لینک باشند و ارتباط بگیرند.

این رو هم باور کنیم که اگر گوگل شبکه جاسوسی سیا هست، حالا که سیا این شبکه جاسوسیش رو برای نفوذ ما باز گذاشته... و مسلما فیلتر هم بشه، هر کسی می تونه بهش وصل بشه ... پس بد نیست که ما با آموزش کاربرانمان، بتونیم از این شبکه برای ارتباط گیری صحیح استفاده کنیم...

 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic