شنبه 14 خرداد 1390

زن غربی کیست؟

   نوشته شده توسط: منصوره مرگان ازغدی    نوع مطلب :فرهنگی/اجتماعی ،جبهه جهادگران ،

یکی دو نفر از دوستانی که ازشون خواستم برای موج وبلاگی "زن غربی را آزاد کنید" بنویسند، با تعجب گفتند که چرا خودمون رو ول کنیم و بچسبیم به زن غربی!؟ مگر جامعه خودمون را، زن خودمون را اصلاح کردیم؟ بهتر نیست از خودمون شروع کنیم؟

خواستم توضیحی بدم که این مساله روشن تر بشه.

زن غربی زنی نیست که لزوما در غرب زندگی میکنه. زن غربی به زنی میگیم که بر مبنای تفکرهای غرب زندگی میکنه. پس نمیشه گفت قید مکان مطرح هست. آسیه در کاخ فرعون و زبیده در کاخ هارون می تونن تفکر الهی داشته باشن، و جعده در خانه امام حسن تفکر شیطانی!

 همین زنهایی هم که اطراف ما هستند و با مدپرستی و چشم و هم چشمی و تجمل گرایی و ... عمر را تلف میکنن و سرمایه را در بازار تجارت شیطان به کار گرفتن؛ نمونه هایی از زنهایی هستند که غربی فکر میکنن و خودشون رو به شیطون فروختن و از طرفی زنی مثل راشل کوری از بطن تمدن غرب بیدار میشه و برای نجات انسانیت قیام می کنه و جونش رو فدا می کنه.

البته اینم باید اشاره کنیم که بعضی اعمال غیراخلاقی در جوامع غرب کاملا عادی شده و زشتی اون به چشم نمیاد. نه اینکه وجود نداشته باشه، هست، ولی چون ما از آنها توقع چنین رفتارهایی رو داریم، زیاد تعجب نمی کنیم، ولی در جامعه اسلامی ما این زشتی بیشتر به چشم می خوره.

یه نمونه ش اینکه نمیشه گفت چون عروس ملکه انگلستان، لباس عروسیش ساده تر بوده و کمتر ارایش کرده بوده، پس ارزش و شانش بیشتره، این ملاک نیست! این رسم عروسهای اروپایی هست که ساده تر باشن، اما از اونطرف خیلی مسائل دیگه هم هست که اصلا بین عموم زنهای ما جایی نداره و زنهای ما حتی اگه با ارایش و ... عشوه گری کنن، اما خودشون رو به راحتی در اختیار مردان قرار نمیدن. همین خودارایی ها و تبرج های جاهلی و جلوه فروشیهای زن ایرانی، باز ریشه اش در تفکر غرب است، این است که باید فریاد برنیم : دست بردارید از این تفکر، زن غربی را آزاد کنید.

در هر صورت، زن غربی زنی است که به جای مادر شدن، سگ نگه می داره . به جای همسر شدن، معشوقه می شه،

زنی که به جای اینکه روحش را زیبا کنه و به خدا عرضه کنه، چهره اش را می آراید و به مردان بیگانه عرضه می کنه تا لذت ببرن.

زنی است که به جای اینکه به همسایه نیازمندش فکر کنه و دنبال راه حل باشه که چطور اون رو بی نیاز کنه، به بیشتر لذت بردن خودش فکر میکنه و سفرهای تفریحی و تجملات زندگیش.  

و به جای اینکه فرزندش را درس عبودیت بده، به او تکبر یاد میده و اینکه طوری بپوشه و راه بره و رفتار کنه که برتر دیده بشه. زن غربی مطابق فلسفه لذتجوی غرب می اندیشه و خودشو در اختیار این فکر قرار داده. حالا یا تمام روحش رو به شیطان بخشیده یا بخشی از اون رو.

 فلسفه غرب که باعث شکل گیری تمدن غرب شده، داره از زن هم به عنوان ابزاری در راستای رسیدن به مدینه فاضله ای استفاده میکنه که بر مبنای سودپرستی و لذتجویی بنا شده. چه ابزاری بهتر از زن؟ زن اگر شان و شخصیت خودش رو فراموش کنه، می تونه این هر دو هدف غرب را تامین کنه، هم لذت ببخشه، هم سودآور باشه.

زن غربی نتیجه تفکر غرب هست، برای ازادی زنان از این قید و بندهای بیهوده، ولنگاریهای ها، تجمل پرستی ها، زیاده خواهی ها، و ... باید تفکری را که بر اساس فلسفه لذت مدار و مادی گرای غرب بنا شده، تغییر داد. باید اصالت را از پول و لذت گرفت و به اخلاق و معنویات داد.

هیچ راه برای آزادی زن غربی نیست، جز نابودی تمدن غرب ! و نابودی تمدن غرب ممکن نیست جز ارائه تمدنی سازنده و الهی به عنوان جایگزین.

پس نخستین گام، معرفی الگویی کامل هست که بتونه نیازهای فطری زن رو برآروده کنه.برچسب ها: زن غربی ، زن ، غرب ، آزادی ، فمینیسم ، فساد ، مدرنیته ،

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات